Szkodnik z KaZaA

W32.HLLW.Sanker to robak, który rozprzestrzenia się za pośrednictwem sieci KaZaA. Po zainfekowaniu komputera, "insekt" tworzy na dysku kilkadziesiąt swoich kopii, po czym usiłuje skasować pliki niektórych programów antywirusowych.

Wydarzenia
30-31 marca 2017 r.

Już po raz dziesiąty stowarzyszenia ISSA Polska, ISACA Warsaw Chapter oraz magazyn Computerworld zapraszają na konferencję SEMAFOR - Forum...

Zarejestruj się
O pojawieniu się w Internecie robaka poinformowała firma Symantec. W32.HLLW.Sanker zwykle pojawia się w komputerze w postaci pliku pobranego z sieci KaZaA - plik taki może mieć różne nazwy (m.in. bf1942 keygen.exe, counter strike keygen.exe, girls.jpg.exe, love.jpg.exe lub unreal tournament keygen.exe). Robak infekuje systemy z rodziny Windows.

Po uaktywnieniu się, W32.HLLW.Sanker zaczyna tworzyć w folderze udostępnionym innym użytkownikom KaZaA oraz w katalogu programu mIRC swoje kopie o różnych nazwach. Robak próbuje również skasować pliki programów antywirusów firm Symantec i McAfee, a także wyłączyć klawiaturę i mysz.

Aby usunąć robaka, należy sprawdzić system przy pomocy uaktualnionego programu antywirusowego (jeśli wystąpią problemy z jego uruchomieniem, należy zainstalować program ponownie) - jeśli aplikacja wykryje kopie W32.HLLW.Sanker, należy je skasować.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.