FBI w pogoni za filmami - pirat aresztowany

Przedstawiciele FBI poinformowali o aresztowaniu osoby, która prawdopodobnie odpowiedzialna jest za nielegalne udostępnienie w Internecie kilku najnowszych hollywoodzkich hitów, przesłanych jednemu z członków Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
O tym, że FBI sprawdza, jak to się stało, że przekazane członkom akademii filmy (nominowane do tegorocznych Oskarów) pojawiły się w sieciach P2P, informowaliśmy już kilka dni temu - http://www.idg.pl/news/62931.html .

Aresztowanym jest niejaki Russell Sprague, przyjaciel aktora Carmine Caridi (znanego m.in. z drugiej części "Ojca Chrzestnego") - Caridi, który jest członkiem Amerykańskiej Akademii Filmowej, zeznał, że przekazywał mu filmy. Aktor tłumaczy, iż sądził, że Sprague jest po prostu miłośnikiem filmów i nie wiedział, że filmy te zostaną "zrippowane" i udostępnione w Internecie.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.