USA: wybory przez Internet zostaną wstrzymane?

Zdaniem kilku amerykańskich profesorów pomysł z umożliwieniem Amerykanom przebywającym poza granicami kraju oddawania głosów wyborczych przez Internet nie powinien być zrealizowany. W ich opinii istnieje duże prawdopodobieństwo, że hakerzy sfałszują wyniki wyborów – podała agencja Reuters.

Wydarzenia
30-31 marca 2017 r.

Już po raz dziesiąty stowarzyszenia ISSA Polska, ISACA Warsaw Chapter oraz magazyn Computerworld zapraszają na konferencję SEMAFOR - Forum...

Zarejestruj się
3-4 kwietnia 2017

Coaching w Scrumie, to autorski program szkoleniowy, zaprojektowany z myślą o doskonaleniu pracy każdego Scrum Mastera. 2-dniowe szkolenie,...

Zarejestruj się
Przypomnijmy, że Pentagon wcześniej zaproponował wszystkim obywatelom przebywającym poza granicami Stanów Zjednoczonych skorzystanie z możliwości wzięcia udziału w wyborach, ale za pośrednictwem Internetu. Chodziło głównie o pozyskanie głosów żołnierzy znajdujących się w bazach wojskowych na całym świecie.

Tymczasem grupa naukowców z amerykańskich uczelni żywo sprzeciwiła się temu pomysłowi. Zdaniem kilku profesorów osoby głosujące przez Internet będą narażone na działanie hakerów. Przeciwnicy e-wyborów wskazują, że hakerzy mogą przeprowadzać ataki typu DDoS na komputery rządowe, a internautów przekierowywać na fałszywe strony do głosowania. Tym samym istnieje ryzyko, że wybory mogłyby być uznane za nieważne.

Pomimo sprzeciwów naukowców Pentagon nie chce wycofać się z projektu wyborów przez Internet.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.