Wzrasta sprzedaż sprzętu elektronicznego

W tym roku wydatki na sprzęt elektroniczny mają sięgnąć 101 mld USD w Stanach Zjednoczonych. Będzie to o 5% więcej niż w minionym roku – podaje Consumer Electronics Association.

Wydarzenia
24 lutego 2017 r.

Rama agile okazuje się często niezwykle skutecznym sposobem realizacji projektów IT. Dość powszechne jest fałszywe przekonanie, że zaletą...

Zarejestruj się
27 lutego 2017

Dowiedz się, jak planować skuteczne kampanie mediowe w internecie wykorzystując najświeższą wiedzę i nowoczesne narzędzia. Poznaj...

Zarejestruj się
28 lutego 2017

Chcesz wiedzieć, za pomocą jakich narzędzi możesz obiektywnie ocenić mocne i słabe strony Twojego serwisu pod względem SEO. Chcesz samodzielnie...

Zarejestruj się
W 2003 roku wydatki na zakup sprzętu komputerowego, telefonicznego i telewizyjnego wyniosły 93,3 mld USD. Na komputery osobiste Amerykanie wydali 12,5 mld USD, co oznacza, że sprzedaż wzrosła o 15%. O jedną piątą zwiększył się zakup telefonów komórkowych. Użytkownicy zza oceanu na takie produkty wydali 70,5 mln USD.

Consumer Electronics Association wskazuje, że znacznie zwiększył się popyt na telewizory cyfrowe. W ubiegłym roku ich sprzedaż powiększyła się o aż o 56%. Podobnie było z monitorami ciekłokrystalicznymi – wzrost sprzedaży o 44%. Zdaniem CEA, w bieżącym roku wartość zakupów tego sprzętu osiągnie wartość 8 mld USD.

Zainteresowaniem cieszyły się również kamery cyfrowe. Z szacunków CEA wynika, że jedna trzecia amerykańskich domostw posiada takie urządzenia.

W 2003 roku podwoiła się sprzedaż odtwarzaczy plików MP3. Amerykanie zakupili 3,8 mln modeli takiego sprzętu. W tym roku rynek odtwarzaczy ma być wart 706 mln USD.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.