Gwiazdy przeciwko piratom

Do walki z internetowym piractwem filmowym i muzycznym przyłączyli się wreszcie najbardziej zainteresowani - czyli artyści. Sheryl Crow, The Edge, Ben Affleck, Alicia Keys oraz Dr. Dre wzięli udział w zorganizowanym podczas targów CES spotkaniu poświęconym problemowi piractwa. Spotkanie to było też okazją do zaanonsowania przez koncern HP planów wprowadzenia na rynek odtwarzacza audio, zbudowanego w oparciu o iPoda Apple'a.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Carly Fiorina podczas wystąpieniaKliknij, aby powiększyćCarly Fiorina podczas wystąpieniaArtyści pojawili się podczas wystąpienia Carly Fioriny, szefowej koncernu HP, który, jak mieliśmy okazję się dowiedzieć, zamierza instalować w swoich produktach zabezpieczenia antypirackie.

Przedstawiciele HP poinformowali, że wkrótce wprowadzą na rynek przenośne odtwarzacze audio, wykorzystujące rozwiązania opracowane przez koncern Apple na potrzeby odtwarzacza iPod. HP zamierza również instalować na swoich komputerach oprogramowanie iTunes Music Store Apple'a (umożliwiające korzystanie z internetowego serwisu muzycznego o tej samej nazwie). Muzyka dystrybuowana przez iTunes jest zabezpieczona przed nielegalnym kopiowaniem.

Odtwarzacze, które wprowadzi na rynek HP, podobnie jak iPod wyposażone będą we wbudowane twarde dyski - w najprostszym modelu dysk będzie miał 20 GB pojemności. Cenę takiego urządzenia ustalono na 399 USD.

W czasie swoich wystąpień artyści tłumaczyli zgromadzonym, na czym polega negatywny wpływ piractwa na rynek muzyczny. Zdaniem Jimmy'ego Iovine, prezesa wytwórni Interscope, największym problemem, związanym z piractwem jest to, że większość użytkowników nie widzi nic złego w nielegalnym kopiowaniu muzyki czy filmów. Dlatego też, jak powiedział Iovine, pozytywnym sygnałem jest fakt, iż koncerny takie jak HP, zamierzaja im przypomnieć o tym, że jest to przestępstwo.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.