Microsoft w walce o świat bez spamu

Gigant z Redmond wspólnie z głównym prawnikiem stanu New York zamierza złączyć siły w batalii przeciwko spamerom. Na dziś rano wyznaczona została wspólna konferencja, podczas której przedstawione zostaną główne metody walki.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
O kooperacji z Eliotem Spitzerem, nowojorskim prawnikiem, Microsoft poinformował wczoraj. Szczegółów jednak nie chciał ujawnić. Nie wiadomo, co dokładnie na myśli ma gigant z Redmond i jakie metody walki ze spamerami chce stosować.

Przypomnijmy, że w czerwcu br. Microsoft wysłał 15 pozwów sądowych przeciwko spamerom ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, którzy zbombardowali skrzynki użytkowników portalu MSN ponad 2 mld niezamówionych listów.

Również w czerwcu Bill Gates przedstawił list otarty, w którym nawoływał do walki ze spamem. Napisał w nim, że zadaniem producentów oprogramowania jest m.in. stworzenie takich rozwiązań, które pozwolą na eliminację niechcianej korespondencji.

Najprawdopodobniej Microsoft swoje czerwcowe postulaty chce wprowadzić w życie.

Dodajmy, że poniedziałek podpisana została przez amerykańskiego prezydenta ustawa antyspamowa. Więcej na ten temat tutaj:

http://www.internetstandard.pl/news/62083.html

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.