Internauci płacą za muzykę

Zwiększa się liczba osób kupujących pliki muzyczne w Sieci. Zdaniem Ipsos-Insight – firmy przeprowadzającej badania dotyczące mp3 – w dużej mierze przyczyniło się do tego stowarzyszenie RIAA, ogłaszając nagonkę na osoby wymieniające się nielegalnymi plikami.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
3-4 kwietnia 2017

Coaching w Scrumie, to autorski program szkoleniowy, zaprojektowany z myślą o doskonaleniu pracy każdego Scrum Mastera. 2-dniowe szkolenie,...

Zarejestruj się
Wyniki badania podał Cyberatlas.com. Okazuje się, że w Stanach Zjednoczonych ok. 10 mln internautów zapłaciło za dostęp do muzyki online w drugim kwartale br. Dla porównania w ubiegłym roku z płatnych muzycznych serwisów w Sieci skorzystało o połowę mniej osób.

Zdaniem przedstawicieli firmy Ipsos-Insight, znaczący wzrost w liczbie internautów kupujących muzykę zapowiada nadchodzący trend – użytkownicy Sieci coraz częściej będą płacić za ulubione pliki mp3.

Za utwory muzyczne dostępne online najchętniej płacą osoby w przedziale wiekowym od 18-24 lat. Natomiast internauci poniżej 17 roku życia są najmniej skłonni do tego, by wydać pieniądze na muzykę online.

Muzyka onlineKliknij, aby powiększyćMuzyka onlineZdaniem badaczy w nadchodzącym roku zwiększy się internetowa sprzedaż mp3. Związane będzie to chociażby z wysoką ceną płyt, które stają się coraz mniej konkurencyjne dla muzyki w Sieci. Z badania wynika, że w okresie od lipca do października zakupionych zostało 7,7 mln albumów online, podczas gdy sprzedanych płyt CD było jedynie 4 mln.

Ipsos-Insight wskazuje również, że wzrasta liczba osób kupujących odtwarzacze mp3. 19% osób pobierających muzykę z Sieci posiada taki odtwarzacz.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.