Kolejna rozprawa o spam

W minionym tygodniu odbyła się kolejna rozprawa w procesie prezesa Centrum Promocji Informatyki o przesyłanie niezamówionych informacji handlowych. Sąd uznał go za niewinnego zarzucanym czynom. Jednocześnie do wydziału grodzkiego napłynął wniosek o ukaranie podwładnej prezesa, zatrudnionej na umowę zlecenie Anny K. – podał serwis Polspam.com.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Przypomnijmy, że prezes CPI został pozwany do sądu za przesyłanie spamu w postaci ofert swoich szkoleń. Podczas poprzedniej rozprawy obwiniony wyraził żal co do zaistniałej sytuacji i podkreślił, że dystrybucją niezamówionych informacji zajmowała się w firmie Anna K. – 23-letnia studentka. Tym samym sąd zdecydował się powołać ją na kolejną rozprawę, która miała miejsce 26 listopada. Podczas zeznań okazało się, że wysyłanie spamu zalecił prezes CPI, natomiast nie wskazywał adresów odbiorców.

Sąd orzekł, że w świetle materiału dowodowego obwiniony zostaje uznany niewinnym. W uzasadnieniu sąd podał, że znamiona przedmiotowe czynu nie zostały wyczerpane. Wyrok jest nieprawomocny.

Jednocześnie do sądu wpłynął wniosek o ukaranie Anny K. o przesyłanie niezamówionych informacji handlowych.

Więcej szczegółów dotyczących rozprawy z 26 listopada:

http://polspam.com/cpi-relacja.html
Informacje o poprzedniej rozprawie:

http://www.internetstandard.pl/news/60863.html
Artykuł o tym, jak powstrzymać spamera:

http://www.internetstandard.com.pl/news/60717.html

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.