Amerykanie spamują najwięcej

Ponad połowa spamu pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, na drugim miejscu zalazły się Chiny, a za nimi Wielka Brytania. Przed Świętami Bożego Narodzenia zaleje nas jeszcze większa fala niezamówionych wiadomości niż dotychczas. Spamerzy już przygotowują się na tę okoliczność – wskazują analitycy zebrani na konferencji Narodów Zjednoczonych.

Wydarzenia
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Ilość spamu zwiększy się w okolicy świąteczno-bożonarodzeniowej o 64% - wskazują analizy Corvigo. Ten okres w roku stanowi dla spamerów świetną okazję do zalania naszych skrzynek masą niechcianych wiadomości. Możemy się więc spodziewać ogromnej ilości ofert zakupów przedświątecznych oraz pożyczek. Napór spamu na zelżeć w okolicy połowy stycznia.

Najwięksi spamerzyKliknij, aby powiększyćNajwięksi spamerzy Najwięcej spamu z pewnością będzie pochodzić ze Stanów Zjednoczonych. Z badań Jupiter Research wynika, że Amerykanie biją rekordy w ilości wysyłania niezamówionych wiadomości. Drugie miejsce w rankingu spamerów zajęły Chiny, następne Wielka Brytania, Brazylia oraz Kanada. Najwięcej ofiar spamu znajduje się w USA. ”Wynika to z tego, że Stany Zjednoczone są największym rynkiem handlowym na świecie - skomentował jeden z analityków Jupiter Research – W Europie rocznie na sprzedaż online wydaje się 19,4 mld euro, podczas gdy w Stanach ok. 51,7 mld USD”.

Jak wynika z analiz MesageLab, spam naraża rocznie firmy na całym świecie na koszty rzędu 20,5 mld USD.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.