Amerykanie spamują najwięcej

Ponad połowa spamu pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, na drugim miejscu zalazły się Chiny, a za nimi Wielka Brytania. Przed Świętami Bożego Narodzenia zaleje nas jeszcze większa fala niezamówionych wiadomości niż dotychczas. Spamerzy już przygotowują się na tę okoliczność – wskazują analitycy zebrani na konferencji Narodów Zjednoczonych.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Ilość spamu zwiększy się w okolicy świąteczno-bożonarodzeniowej o 64% - wskazują analizy Corvigo. Ten okres w roku stanowi dla spamerów świetną okazję do zalania naszych skrzynek masą niechcianych wiadomości. Możemy się więc spodziewać ogromnej ilości ofert zakupów przedświątecznych oraz pożyczek. Napór spamu na zelżeć w okolicy połowy stycznia.

Najwięksi spamerzyKliknij, aby powiększyćNajwięksi spamerzy Najwięcej spamu z pewnością będzie pochodzić ze Stanów Zjednoczonych. Z badań Jupiter Research wynika, że Amerykanie biją rekordy w ilości wysyłania niezamówionych wiadomości. Drugie miejsce w rankingu spamerów zajęły Chiny, następne Wielka Brytania, Brazylia oraz Kanada. Najwięcej ofiar spamu znajduje się w USA. ”Wynika to z tego, że Stany Zjednoczone są największym rynkiem handlowym na świecie - skomentował jeden z analityków Jupiter Research – W Europie rocznie na sprzedaż online wydaje się 19,4 mld euro, podczas gdy w Stanach ok. 51,7 mld USD”.

Jak wynika z analiz MesageLab, spam naraża rocznie firmy na całym świecie na koszty rzędu 20,5 mld USD.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.