Kolejny polski spamer trafił do sądu!

Wygląda na to, że w naszym kraju spamerzy nie będą mogli już czuć się bezkarni. Do sądu trafiła kolejna sprawa dotycząca przesyłania niezamówionych informacji handlowych. Tym razem na wokandę trafi casus Sanatorium Uzdrowiskowego "Pod Tężniami" – podał serwis Nospam-pl.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Gdyni. Wniosek o ukaranie Sanatorium „Pod Tężniami” dotyczy wysyłania spamu w maju tego roku. Nie wyznaczono jednak jeszcze terminu rozprawy.

Przypomnijmy, że to już druga sprawa o spam, która znajdzie swój finał w sądzie. Wcześniej donosiliśmy o postępowaniu sądowym toczącym się w Białej Podlaskiej (Więcej: http://www.internetstandard.pl/news/60863.html ). Oskarżonym jest prezes Centrum Promocji Informatyki, który pomimo sprzeciwu internautów przesyłał niezamówione wiadomości o treściach handlowych.

Co ciekawe, pod koniec ubiegłego tygodnia z CPI dostaliśmy w redakcji kolejną niezamówioną informację handlową! Pomimo tego, że wobec prezesa firmy toczy się proces o spamowanie, CPI dalej nie zaprzestało stosowania tego procederu. Wskazuje to na całkowitą ignorancję prawa.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.