Mobilny P2P

Warner Music Group oraz BMG Entertainment zaprezentowały w ostatnich dniach nową technologię wymiany plików, pozwalającą na pobieranie nagrań do telefonu komórkowego oraz dzielenie się nimi z innymi użytkownikami telefonów.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Technologia opierająca się na standardzie DRM (Digital Rights Management) nosi nazwę OMA (Object Management Architecture) i została zaprojektowana przez norweską firmę Beep Science. Opiera się ona na koncepcji restrykcyjnej sieci peer-to-peer, w której użytkownicy telefonów wyposażonych w technologię MMS (Multimedia Message Service) mogą wysyłać oraz odbierać obrazki i pliki dźwiękowe z innych telefonów. Dzięki zastosowaniu DRM OMA wytwórnie muzyczne mogą uzyskiwać dochód z tytułu pobieranych ze specjalnego serwera nagrań oraz z ich wymiany pomiędzy użytkownikami.

BMG oraz Warner Music są pierwszymi wytwórniami, które zdecydowały się na testy nowej technologii. Prezentacja rozwiązania nastąpi na targach telekomunikacyjnych ITA Telecom World 2003 w Szwajcarii odbywających się w dniach 12 - 18 października. Pierwszym telefonem, który będzie w stanie obsługiwać DRM OMA będzie Nokia 6220.

Więcej informacji: http://www.beepscience.com

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.