Spamerzy wciąż nieposkromieni

Zawiązana w Wielkiej Brytanii Wielopartyjna Parlamentarna Grupa Internetowa wystosowała specjalne oświadczenie do brytyjskiego rządu, by ten zaostrzył przepisy antyspamowe. Chodzi przede wszystkim o usprawnienie mechanizmów przesyłania skarg na spamerów oraz zwiększenie ochrony użytkowników prywatnych przed falą niechcianych wiadomości.

Wydarzenia
14 marca 2017

Media społecznościowe dynamicznie się rozwijają. Szczególnie najpopularniejsze portale jak Facebook, Instagram, Snapchat. Reguły, które...

Zarejestruj się
Wielopartyjna Parlamentarna Grupa Internetowa zamierza wywrzeć nacisk na Departament Handlu i Przemysłu, by ten wydał bardziej restrykcyjne przepisy antyspamowe.

Począwszy od lipca br. toczą się w Wielkiej Brytanii spory o to, w jaki sposób karać spamerów. Przedyskutowano już wiele rozwiązań, a ostatecznie zadecydowano, że od grudnia br. przesyłający spam na adresy użytkowników biznesowych będą karani grzywną 5 tys. funtów. Posiadacze prywatnych kont pocztowych pozostają jednak bez ochrony.

Zdaniem zawiązanej w parlamencie grupy, połowa spamu przesyłana jest za pośrednictwem źle zabezpieczonych komputerów wykorzystywanych przez spamerów do niecnych praktyk. Jeden z internautów, który zwrócił się o pomoc do Parlamentarnej Grupy Internetowej zaznaczył, że w momencie kiedy podłączył źle skonfigurowany serwer do Internetu, w przeciągu godziny zgromadził 120 tys. listów o treściach komercyjnych.

W specjalnym oświadczeniu Wielopartyjna Parlamentarna Grupa Internetowa domaga się, by dostawcy internetowi udostępnili użytkownikom informacje, w jaki sposób mogą bronić się przed spamem, a dodatkowo uruchomili konto pocztowe, na które można przesyłać skargi. Jednocześnie ochroną antyspamową powinni zostać objęci nie tylko pracownicy firm, ale również posiadacze kont prywatnych.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.