RIAA ogłosi amnestię?

Stowarzyszenie RIAA planuje ogłoszenie "amnestii" dla osób korzystających z sieci P2P - poinformował serwis Yahoo. Program zakłada, że osoby, które zrezygnują z nielegalnego kopiowania plików, nie będą musiały obawiać się pozwu ze strony stowarzyszenia - nawet, jeżeli w przeszłości parały się piractwem.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Oczywiście, jest pewien "haczyk" - amnestia nie obejmie osób już oskarżonych przez RIAA o nielegalne kopiowanie plików. Jeśli ktoś zechce skorzystać z propozycji RIAA, będzie musiał skasować wszystkie nielegalnie zdobyte pliki muzyczne (obejmuje to również nakaz zniszczenia nośników z plikami) i obiecać, że już nigdy nie będzie kopiował nielegalnych plików (nie bardzo wiadomo, jak stowarzyszenie będzie egzekwować owe obietnice). Konieczne będzie również przesłanie do RIAA specjalnego formularza, zawierające dane osobowe oraz zdjęcie.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy amnestia zostanie wprowadzona w życie, prawdopodobnie jednak nastąpi to jednocześnie ze skierowaniem do sądu kilkuset pozwów przeciwko "namierzonym" przez RIAA piratom.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.