Schwytano kolejnego autora robaka Blaster

Rumuńska policja aresztowała 24-letniego studenta, który oskarżony jest o stworzenie kolejnej wersji robaka internetowego Blaster.

Wydarzenia
30-31 marca 2017 r.

Już po raz dziesiąty stowarzyszenia ISSA Polska, ISACA Warsaw Chapter oraz magazyn Computerworld zapraszają na konferencję SEMAFOR - Forum...

Zarejestruj się
Autorem robaka internetowego Blaster-F ma być Dan Dumitru Ciobanu. Rumuńska firma zajmująca się bezpieczeństwem Softwin SRL wytropiła, że wszelkie ślady związane z tym wirusem prowadzą właśnie do komputera tego człowieka. Okazało się, że autor użył dla określenia wirusa swojego internetowego przezwiska – enbiei. I w ten sposób namierzyła do firma Softwin.

Wersja F robaka zawierała fragment napisany po rumuńsku, w którym znalazła się m.in. nazwa uniwersytetu w Iasi, gdzie studiuje podejrzany oraz nazwiska jego nauczycieli akademickich.

W trakcie aresztowania władze rumuńskie przejęły również dwa komputery należące do podejrzanego. Władze zamierzają dokładnie sprawdzić zawartość ich dysków.

Jeżeli Ciobanu zostanie skazany, czekać go może do 15 lat pozbawienia wolności – zgodnie z rumuńskim prawem o cyberprzestępstwach.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.