W Australii powstanie siostrzany serwis iTune

W Australii powstać ma nowe źródło muzyki internetowej – podobny do iTune sklep muzyczny. Pomysł jest w toku realizacji, a finalna wersja ma być dostępna tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

Wydarzenia
3-4 kwietnia 2017

Coaching w Scrumie, to autorski program szkoleniowy, zaprojektowany z myślą o doskonaleniu pracy każdego Scrum Mastera. 2-dniowe szkolenie,...

Zarejestruj się
W tej chwili australijska Telstra pracuje nad pozyskaniem licencji od przynajmniej jednej z wytwórni muzycznych. Wprowadzenie siostrzanej wersji iTune na australijskim kontynencie wymaga sporządzenia kompleksowych umów z wytwórcami muzyki.

Tymczasem amerykański iTune, należący do firmy Apple zamierza pozyskać nowych twórców muzycznych, zwłaszcza z niezależnych wytwórni. Co więcej, powstać ma wersja serwisu dedykowana dla systemu Windows. Przedstawiciele firmy Apple planują, że uruchomienie nowej wersji nastąpi jeszcze w tym roku.

RIAA zaznaczyła, że dzięki swoim działaniom zmniejszyła piractwo muzyczne w Internecie i tym samym w konsekwencji sklepy muzyczne pozyskały nowych użytkowników.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.