Muzyka w telefonach się opłaca

Wartość sprzedaży dzwonków do telefonów komórkowych może wkrótce przekroczyć wartość sprzedaży płyt CD – wynika z szacunków Mobile Data Association (MDA).

Wydarzenia
20 stycznia 2017

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
Okazuje się, że więcej przychodów generują wytwórniom melodie popularnych utworów muzycznych, przeznaczone dla telefonów komórkowych niż sprzedaż singli na tradycyjnych płytach CD. W tym roku wartość sprzedanych dzwonków ma tylko w wWielkiej Brytanii osiągnąć 70 mln funtów. Będzie to prawie dwukrotny wzrost sprzedaży w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Dla porównania warto dodać, że wartość sprzedaży z singli muzycznych wyniosła w Wielkiej Brytanii 97 mln funtów, ale ich sprzedaż spadła aż o 37%. Ten trend ma się utrzymać.

Obecnie w Zjednoczonym Królestwie większość najbardziej popularnych hitów muzycznych dostępna jest w wersji na telefon komórkowy. Koszt takiego dzwonka wynosi od 1,5 funta do 2,5 funta. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dzwonki w telefonach komórkowych są bardzo często zmieniane przez młodych ludzi. Dlatego też ich sprzedaż wciąż rośnie.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.