Nowa fala abonentów komórkowych

Liczba abonentów telefonii komórkowej wzrośnie do 2 miliardów w 2007 roku – przewiduje firma analityczna In-Stat/MDR. Jednak przez nadchodzące 5 lat wzrost liczby nowych użytkowników będzie spadał, co związane jest z nasyceniem się rynku.

Wydarzenia
2-3 marca 2017 r.

Jedyna w roku konferencja poświęcona rządowym projektom IT. Pierwszy dzień VII konferencji Państwo 2.0 poświęcony będzie strategii...

Zarejestruj się
Pomimo pesymistycznych prognoz dotyczących spowolnienia wzrostu liczby nowych abonentów, wciąż będzie ich więcej. Według szacunków analityków In-Stat/MDR przez pięć lat przybędzie ich na całym świecie ponad 931 mln.

Z raportu wynika, że w tej chwili najwięcej nowych abonentów pochodzi z Chin oraz Wschodniej Azji. Operatorzy w południowej oraz południowo-wschodniej części Azji zaczynają również pozyskiwać coraz większą ilość użytkowników. Analitycy In-Stat/MDR są przekonani, że operatorzy z tamtych rejonów świata będą górować nad innymi w liczbie nowych klientów.

Zdecydowanie słabnące okażą się części Europy Zachodniej i Skandynawii. Przewiduje się, że wzrost liczby abonentów w tych regionach będzie się zatrzymywał.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.