Grokster z zabezpieczeniami

Przedstawiciele firmy Grokster, producenta popularnego klienta sieci P2P o tej samej nazwie, poinformowali, że w najnowszej, płatnej wersji tego programu zastosowana zostanie technologia Softwrap, uniemożliwiająca nielegalne kopiowanie dystrybuowanych za pośrednictwem Grokstera plików.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Grokster od pewnego czasu dystrybuowany jest w dwóch wersjach - bezpłatnej, ale za to "naszpikowanej" oprogramowaniem reklamowym (adware) i "szpiegowskim" (spyware) oraz płatnej, pozbawionej wszystkich tych uciążliwości. Z deklaracji przedstawicieli firmy wynika, że antypiracka technologia przynajmniej na razie zastosowana zostanie jedynie w wersji płatnej (czyli Pro).

Oprogramowanie Softwrap od dawna wykorzystywane jest m.in. do zabezpieczenia wersji demonstracyjnych gier oraz programów - również tych dystrybuowanych za pośrednictwem sieci P2P. "Wybraliśmy to rozwiązanie, ponieważ ma ono dwie podstawowe zalety - niezwykle skutecznie zabezpiecza przed nieautoryzowanym kopiowaniem pliki, a jednocześnie jest bardzo proste w obsłudze." powiedział Wayne Rosso, szef Grokstera.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.