Fałszywy e-mail z e-sklepu

Amerykański sklep internetowy Best Buy ostrzegł przed oszustami, rozsyłającymi do jego klientów e-maile zawierające prośbę o podanie numerów kart kredytowych.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
E-mail taki zatytułowany jest "Fraud Alert" - a zawartych w nim informacji wynika, że został on wysłany z działu firmy odpowiedzialnego za zwalczanie oszustw i że dział ów właśnie odnotował próbę zapłacenia kartą danego klienta przez nieautoryzowanego użytkownika. W związku z tym klienci Best Buy są proszeni o udanie się na stronę WWW firmy (w rzeczywistości jest to jedynie "podróbka" Best Buy) i podanie tam swojego numeru ubezpieczenia społecznego oraz danych kart kredytowych.

Przedstawiciele firmy zalecają klientom zignorowanie takich wiadomości - tłumaczą, że jest to typowa próba wykradzenia numerów kart kredytowych w celu okradzenia ich właścicieli. Firma zastrzega przy tym, że przechowywane przez nią dane klientów są w 100% bezpieczne i klienci nie mają żadnego powodu do niepokoju.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.