Miliard pozycji w e-bibliotece

Brytyjska Biblioteka uruchomiła usługę o nazwie "Electronic Delivery", umożliwiającą użytkownikom uzyskanie via Internet dostępu do znacznej części jej zasobów (czyli ponad miliarda pozycji).

Wydarzenia
3-4 kwietnia 2017

Coaching w Scrumie, to autorski program szkoleniowy, zaprojektowany z myślą o doskonaleniu pracy każdego Scrum Mastera. 2-dniowe szkolenie,...

Zarejestruj się
"Electronic Delivery" uruchomiona została na razie jedynie testowo - pełne udostępnienie usługi zaplanowano na jesień tego roku. Dzięki temu, że zdecydowana większość zasobów Biblioteki została zdigitalizowana, użytkownicy będą mogli uzyskać online dostęp do książek, periodyków, raportów, mikrofilmów, tłumaczeń oraz grafik i fotografii. Zasoby biblioteki zostaną zapisane w formacie PDF.

Brytyjska Biblioteka w ubiegłym roku wdrożyła system, uniemożliwiający kopiowanie udostępnianych online materiałów - będzie on również wykorzystany w usłudze "Electronic Delivery". Jeśli użytkownik uzna, że jakiś dokument lub fragment książki jest mu potrzebny na dłużej, będzie mógł łatwo zamówić wydrukowanie jego kopii, która zostanie mu dostarczona pocztą do domu.

Więcej informacji:

http://www.bl.uk

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.