Samodestrukcyjne filmy

Japońska firma So-net (część koncernu Sony) zamierza rozpocząć wypożyczanie filmów za pośrednictwem Internetu. Filmy będzie można pobierać z jej strony internetowej i oglądać przez określony czas - później ulegną one "samozniszczeniu".

Wydarzenia
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
3-4 kwietnia 2017

Coaching w Scrumie, to autorski program szkoleniowy, zaprojektowany z myślą o doskonaleniu pracy każdego Scrum Mastera. 2-dniowe szkolenie,...

Zarejestruj się
So-net wdrożył system DRM (digital rights management) japońskiej firmy Japan Wave. Ma on skutecznie uniemożliwić użytkownikom kopiowanie wypożyczonych filmów, a także spowodować, że po określonym w chwili wypożyczania czasie film "wygaśnie" i nie będzie można go odtwarzać. Tak więc, nawet jeżeli ktoś zdoła nielegalnie skopiować taki film, to nie nacieszy się nim zbyt długo. Do odtwarzania filmów niezbędne będzie specjalne, dostarczane przez So-net, oprogramowanie.

Kilka dni temu o planach wdrożenia podobnego rozwiązania poinformował koncern Disney - firma zamierza wprowadzić do swojej sieci wypożyczalni płyty DVD, które, podobnie jaki pliki So-netu, po pewnym czasie będą ulegać destrukcji.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.