Niepowstrzymani hakerzy

Przedstawiciele zdecydowanej większości (ponad 70%) azjatyckich i australijskich firm przyznają, że ich system komputerowy przynajmniej raz został kiedyś zhakowany. Jest to o tyle niepokojące, że prawie wszystkie tamtejsze korporacje stosują jakieś zabezpieczenia.

Wydarzenia
30-31 marca 2017 r.

Już po raz dziesiąty stowarzyszenia ISSA Polska, ISACA Warsaw Chapter oraz magazyn Computerworld zapraszają na konferencję SEMAFOR - Forum...

Zarejestruj się
Raport na ten temat przygotowała firma analityczna IDC. Wynika z niego, że 72% azjatyckich firm padło kiedyś ofiarą ataku hakera. Jednocześnie przedstawiciele 97% firm przyznają, że stosują jakieś zabezpieczenia przed sieciowymi zagrożeniami. Zdecydowana większość owych zabezpieczeń to jednak programy antywirusowe, nie zapewniające ochrony przed hakerami. Przedstawiciele znacznej części przedsiębiorstw przyzali również, że w najbliższym czasie zamierzają poprawić zabezpieczenia - 39% ankietowanych zauwazyło bowiem, że w ciągu ostatniego roku liczba "ataków internetowych" znacznie wzrosła.

Raport opracowano na podstawie danych dostarczonych przez 1000 firm z Australii, Malezji, Singapuru, Tajlandii, Indii, Południowej Korei, Hong Kongu, Tajwanu oraz Chin.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.