Europa nie dba o prywatność?

Operatorzy europejskich witryn internetowych wciąż nie w pełni dostosowali się do dyrektyw Unii Europejskiej, nakazujących umieszczanie na stronach WWW informacji o polityce prywatności oraz (w przypadku witryn firm działających w Sieci) zasadach rezygnacji z zamówień - wynika z raportu opublikowanego przez IWD Market Research Institute.

Wydarzenia
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
3-4 kwietnia 2017

Coaching w Scrumie, to autorski program szkoleniowy, zaprojektowany z myślą o doskonaleniu pracy każdego Scrum Mastera. 2-dniowe szkolenie,...

Zarejestruj się
Z opracowania dowiadujemy się, że na prawie połowie (44%) sprawdzonych przez autorów raportu witryn nie umieszczono informacji o polityce prywatności, zaś ich operatorzy nie wdrożyli żadnych systemów chroniących prywatność użytkowników.

Najlepiej pod tym względem wypadły serwisy brytyjskie - 71% z nich publikowało na stronie informacje o stosowanej polityce prywatności. Najgorzej - francuskie (do dyrektyw UE stosuje się tam tylko 38,3% operatorów stron WWW). W raporcie znajdujemy również informację, iż mimo, że spam staje się coraz większym problemem także w Europie, to zaledwie 10,5% tutejszych serwisów WWW opracowało i stosuje politykę "antyspamową".

Autorzy opracowania wskazują również, że ok. 30% europejskich e-sklepów nie umieszcza na swojej stronie WWW informacji o kosztach dostarczenia zakupów, zaś blisko 60% nie daje klientom możliwości łatwego i szybkiego zrezygnowania z już złożonego zamówienia (mimo, iż nakazują to dyrektywy unijne).

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.