Overture podbija Europę

Firma Overture Services poinformowała wczoraj o planach wkroczenia na rynek europejski i azjatycki. Na początku uruchomiona zostanie włoska wersja wyszukiwarki, później zaś austriacka, hiszpańska oraz szwajcarska.

Wydarzenia
20 stycznia 2017

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
3-4 kwietnia 2017

Coaching w Scrumie, to autorski program szkoleniowy, zaprojektowany z myślą o doskonaleniu pracy każdego Scrum Mastera. 2-dniowe szkolenie,...

Zarejestruj się
Overture Services jest operatorem "sponsorowanej" wyszukiwarki stron WWW - firma od kilku miesięcy prowadzi wyjątkowo ekspansywaną politykę: przejęła m.in. specjalizującą się w serwisach wyszukiwawczych firmę Fast Search & Transfer ASA oraz Alta Vistę.

Włoski serwis Overture ma zostać uruchomiony już w drugim kwartale br. - firma otworzyła już biuro w Mediolanie. W tym samym okresie ma również ruszyć południowokoreański serwis (firma współpracuje już w tej chwili z portalem MSN Korea Microsoftu.

Na swoją europejską centralę firma wybrała Dublin (tam mieścić się będzie centrum finansowe, operacyjne oraz techniczne). Overture planuje do końca roku zatrudnić w Europie około 100 osób - redaktorów serwisu, pracowników działu obsługi klienta oraz informatyków.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.