Walka z piratami zaostrza się

Walka policji z piratami internetowymi wkroczyła właśnie w nowy etap. Władze nie ograniczają się już jedynie do prób "namierzania" i karania pojedynczych piratów - australijska policja przeprowadziła wczoraj "nalot" na firmę Telstra, której klienci podejrzewani są o kopiowanie i udostępnianie nielegalnych plików.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Telstra to największy australijski operator telekomunikacyjny, firma zajmuje się m.in. świadczeniem usług dostępu do Internetu. Rewizja przeprowadzona w jej siedzibie w Melbourne była częścią śledztwa w sprawie nielegalnego kopiowania muzyki - straty poniesione w tej konkretnej sprawie przez przemysł muzyczny szacuje się na kilkadziesiąt mln USD.

Celem przeszukania było prawdopodobnie zdobycie list klientów najczęściej kopiujących i udostępniających nielegalną muzykę. Warto zauważyć, że australijskie władze postępują tu o wiele bardziej zdecydowanie niż amerykańskie - kilka miesięcy temu amerykański sąd zwrócił się do jednego z tamtejszych dostawców usług internetowych z żądaniem ujawnienia tożsamości jednego z użytkowników, podejrzewanego o piractwo. Firma odmówiła - i jak do tej pory sąd nie uzyskał żądanych informacji. W Australii sytuacja była nieco odmienna - tu dane klientów zdobyto bez pytania operatora o zgodę.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.