Wszystkiemu winni piraci

Sprzedaż "muzycznych" płyt CD spadła w ciągu ubiegłego roku o 8,9% - wynika z raportu przygotowanego przez PricewaterhouseCoopers i RIAA. Zdaniem przedstawicieli organizacji, przyczyną spadku jest działalność internetowych piratów.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
W raporcie zwrócono uwagę, iż tempo spadku sprzedaży płyt cały czas rośnie - w 2002 r. spadek wzrósł o 2,5%. Wpływy ze sprzedaży muzyki wyniosły w ubiegłym roku 12,6 mld USD - o 8,2% mniej niż rok wcześniej.

Zdaniem Hilary Rosen, szefowej RIAA, głównym powodem tak wyraźnego spadku sprzedaży wydawnictw muzycznych jest działalność piratów fonograficznych - głównie internetowych. Rosen zapowiedziała, że w obliczu tak fatalnych statystyk RIAA podejmie nowe kroki, których celem będzie ograniczenie nielegalnego kopiowania i dystrybuowania muzyki. Będą to m.in. akcje uświadamiania konsumentów, przewiduje się również zacieśnienie współpracy z wymiarem sprawiedliwości.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.