W pracy nie można ściągać!

Przedstawiciele stowarzyszeń RIAA i MPAA wystosowali petycję do największych amerykańskich firm, w której domagają się podjęcia zdecydowanych kroków w sprawie korzystania przez pracowników z sieci bezpośredniej wymiany plików, oferujących nielegalne filmy i muzykę.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Pismo, zatytułowane "A Corporate Policy Guide to Copyright Use and Security on the Internet" jest w istocie przewodnikiem, który ma pomóc władzom firm w uniemożliwieniu ich pracownikom korzystania z serwisów P2P. Trafiło ono do przedstawicieli 100 firm z listy największych amerykańskich przedsiębiorstw, przygotowywanej przez magazyn "Fortune".

Nie jest to pierwsze działanie, mające na celu skłonienie władz amerykańskich firm do baczniejszego kontrolowania internetowej aktywności swoich podwładnych - wcześniej RIAA i MPAA inicjowały już "pokazowe" procesy sądowe, podczas których domagały się gigantycznych odszkodowań od firm, których pracownicy pobierali z sieci nielegalną muzykę i filmy.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.