1,4 miliarda graczy

Analitycy z firmy badawczej Jupiter Research wróżą świetlaną przyszłość grom online oraz dostępnym za pośrednictwem telefonów komórkowych.

Wydarzenia
24 lutego 2017 r.

Rama agile okazuje się często niezwykle skutecznym sposobem realizacji projektów IT. Dość powszechne jest fałszywe przekonanie, że zaletą...

Zarejestruj się
Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez Jupiter Research, liczba osób płacących za gry dostępne poprzez Internet, w skali globu osiągnie w br. ponad 555 mln. Do roku 2006 osób tych ma być około 1,4 mld.

Gry online, zdaniem Jupiter Research, cieszą się rosnącą popularnością wśród wszystkich grup społecznych i wiekowych. Zdaniem firmy badawczej IDC, pojawienie się telefonów mobilnych trzeciej generacji z kolorowymi wyświetlaczami i znacznie lepszym dźwiękiem, spowoduje zwiększenie popularności gier dostępnych za pośrednictwem telefonów. IDC szacuje, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych liczba osób korzystających z gier dostępnych na terminalach 3G osiągnie ponad 72 mln. Dla porównania w roku 2002 było ich około 7 mln.

Największy potencjał tkwi jednak, zdaniem analityków w rynkach azjatyckich, których przychody z tego sektora w br. prognozuje się na poziomie 1,85 mld USD. Ten region świata zamieszkuje zdaniem specjalistów z Datamonitor, około 70 mln potencjalnych amatorów tego typu usług.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.