"Piraci" z US Navy

RIAA, organizacja znana z walki z nielegalnym kopiowaniem muzyki, przeprowadziła "rajd" na biura Amerykańskiej Marynarki Wojennej. Łupem "antypiratów" padło ok. 100 komputerów, które zarekwirowano z uwagi na znalezione na ich dyskach "podejrzane" pliki MP3.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Przedstawiciel Armii przyznał, że zdarzenie takie miało miejsce - zapowiedział również, że jeśli okaże się, że któryś z marynarzy zawinił, to na pewno zostanie ukarany.

Akcja RIAA jest prawdopodobnie kolejnym elementem nowej strategii stowarzyszenia, która zakłada prowadzenie działań nie przeciw indywidualnym internautom, pobierającym nielegalne "empetrójki", ale przede wszystkim przeciwko instytucjom zatrudniającym takie osoby. Do tej pory jednak były to raczej firmy - teraz na celowniku RIAA znaleźli się również żołnierze.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.