UnitedLinux w sprzedaży

Firmy wchodzące w skład konsorcjum UnitedLinux - SCO (poprzednio Caldera), SuSE Linuxa, Turbolinux i Connectiva – w przyszłym tygodniu wprowadzą na rynek pełną wersję własnej dystrybucji Linuxa.

W wersji oferowanej przez SCO (SCO Linux 4.0) - oprócz jądra systemu, programów instalacyjnych, sterowników i podstawowych narzędzi programistycznych - znajdą się klient i okrojona wersja systemu SCO Volution Manager. To pakiet wspomagający zarządzanie i dystrybucję oprogramowania na komputerach PC.

SCO Poland zaoferuje system w czterech wersjach. Najprostsza (Base) będzie kosztować ok. 700 USD. W cenie uwzględniono roczną subskrypcję uaktualnień do systemu. Płacąc o ok. 100 USD więcej można nabyć wersję Classic, obejmującą dodatkowo roczne wsparcie techniczne w zakresie instalacji i konfiguracji systemu. Wsparcie w tym wariancie jest oferowane za pośrednictwem poczty elektronicznej lub strony WWW. SCO gwarantuje rozwiązanie problemu w ciągu pięciu godzin.

Konsorcjum prowadzi już prace nad kolejną wersją UnitedLinux. Jego premiera jest zapowiadana na wrzesień 2003 r. Prowadzone są również prace nad "biurkową" wersją UnitedLinux.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.