Takt przeciw piratom

Wytwórnia płyt kompaktowych Takt rozpoczęła produkcję płyt zabezpieczonych przed nielegalnym kopiowaniem.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Takt rozpoczął produkcję płyt muzycznych z nagraniami chronionymi elektronicznie na zlecenie kompanii muzycznej Pomaton EMI.

Zastosowane oprogramowanie Cactus CDS izraelskiej firmy Midbar ma za zadanie ograniczyć możliwość masowego kopiowania płyt. System zabezpieczający zakodowany jest bezpośrednio na płytach kompaktowych i jak twierdzą przedstawiciele Taktu, nie wpływa na jakość dźwięku. Zabezpieczenie nie utrudnia też odtwarzania płyty na odtwarzaczach oraz w komputerowych napędach CD. Nadal istnieje możliwość tworzenia za pomocą domowego sprzętu komputerowego kopii płyt dla własnych potrzeb.

"Wprowadzenie CD z nagraniami chronionymi elektronicznie jest naszą reakcją na powszechny brak szacunku wobec własności intelektualnych. Zdajemy sobie sprawę, że nie ma, na razie, 100% zabezpieczeń przed piractwem, ale wprowadzenie takiej ochrony ograniczy złodziejstwo fonograficzne. Będzie kolejnym krokiem do stworzenia normalnych warunków do tworzenia i eksploatacji piosenek" - mówi Piotr Kabaj, dyrektor generalny Pomaton EMI.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.