Więcej call centers

Według danych Datamonitor, już 1,2% osób zatrudnionych w Europie pracuje w call centers.

Wydarzenia
24 lutego 2017 r.

Rama agile okazuje się często niezwykle skutecznym sposobem realizacji projektów IT. Dość powszechne jest fałszywe przekonanie, że zaletą...

Zarejestruj się
27 lutego 2017 r.

Przebieg warsztatów opierać się będzie na analizie, wspólnie z uczestnikami, poszczególnych etapów tworzenia usług mobilnych z perspektywy...

Zarejestruj się
Firma badawcza przewiduje, że do 2007 roku odsetek osób zatrudnionych w Europie w telefonicznych centrach obsługi klienta wzrośnie do 1,6%. Wzrost będzie głównie udziałem i zasługą nowych, środkowoeuropejskich członków Unii Europejskiej – ocenia Datamonitor. Wzorem Irlandii, nowi członkowie Unii mają dostarczać temu rynkowi wykwalifikowanej i taniej siły roboczej.

Datamonitor szacuje, że w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie jest obecnie około 25 tys. call centers. Zatrudniają one około 1,3 mln konsultantów; do 2007 roku wielkości te wzrosną odpowiednio do 37 tys. centrów i 1,8 mln konsultantów.

Pomimo obserwowanych negatywnych zjawisk, jak np. upadek wielu wysoko specjalizowanych call centers, Datamonitor uważa, że ogólnie rynek call centers w UE się rozwija. Napędza go mianowicie rosnąca nadal dynamicznie liczba małych centrów telefonicznych. Zaledwie 3,3% centrów w regionie EMEA zatrudnia więcej niż 250 konsultantów, zdecydowana większość posiada mniej niż 100. Najwięcej przybywa centrów zatrudniających od 10 do 30 pracowników, obecnie stanowią one 47% wszystkich call centers w regionie EMEA. Do 2007 roku ich udział wzrośnie według Datamonitor do 56%.

Rozwój call centers jest możliwy dzięki wprowadzeniu nowych technologii, znacznie obniżających koszt stworzenia i funkcjonowania call center. Centrum telefoniczne znalazło się więc po prostu „w zasięgu” większej grupy firm.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.