Microsoft się procesuje

Ruszył z miejsca jeden z największych w Polsce procesów o handel wysokiej jakości podróbkami oprogramowania Microsoft.

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
W Sądzie Rejonowym w Katowicach odbyła się czwarta rozprawa przeciwko oskarżonym o paserstwo wysokiej wartości programów komputerowych. Szacuje się, że wartość pirackiego oprogramowania, jakie sprzedali złoczyńcy wynosi ponad 1 mln USD, sprawa dotyczy importu nielegalnego oprogramowania (system operacyjny Windows 98). Na ławie oskarżonych znaleźli się udziałowcy i członkowie zarządu jednej z katowickich spółek oraz ich wspólnicy. Wśród nich jest były pracownik urzędu celnego przy międzynarodowym porcie lotniczym w Warszawie. W trakcie postępowania przygotowawczego aresztowano trzy osoby.

Zgodnie z postanowieniem sądu, wydanym na poprzedniej rozprawie, oskarżeni mieli być doprowadzeni na rozprawę przez policję, co w sprawie tego rodzaju byłoby precedensem w skali kraju. Nie było to jednak tym razem konieczne, gdyż oskarżeni przyszli do sądu samodzielnie, przepraszając sąd za zaistniałą sytuację.

Sąd przesłuchał trójkę oskarżonych którzy potwierdzili zeznania złożone w trakcie procesu śledczego. Czwarty z oskarżonych rozpoczął składanie wyjaśnień. Po prawie trzech godzinach procesu Sąd przerwał rozprawę do 26 listopada br. Oskarżonym w procesie o paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Za akcję zatrzymania przestępców śląscy policjanci otrzymali od Koalicji Antypirackiej, której członkiem jest Business Software Alliance, Złotą Blachę - wyróżnienie przyznawane za szczególne osiągnięcia w zwalczaniu kradzieży własności intelektualnej.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.