ING BSK Leasing na Linuksie

MacroSoft Katowice podpisał umowę na wdrożenie aplikacji SKID Leasing w firmie ING BSK Leasing. Rozwiązanie implementowane na platformie Linux zastąpi poprzednio użytkowane DOS-owe oprogramowanie tego samego producenta.

Wydarzenia
24 lutego 2017 r.

Rama agile okazuje się często niezwykle skutecznym sposobem realizacji projektów IT. Dość powszechne jest fałszywe przekonanie, że zaletą...

Zarejestruj się
27 lutego 2017 r.

Przebieg warsztatów opierać się będzie na analizie, wspólnie z uczestnikami, poszczególnych etapów tworzenia usług mobilnych z perspektywy...

Zarejestruj się
ING BSK Leasing przy obsłudze umów leasingowych korzysta z aplikacji MacroSoft od 1998 r. Współpraca obu firm przyniosła stworzenie oprogramowania w całości odpowiadającego specyfice działalności spółki.

SKID zapewnia kompleksowe opracowanie umowy leasingowej na każdym etapie jej funkcjonowania, począwszy od negocjacji, poprzez analizę zdolności kredytowej potencjalnego leasingobiorcy, przygotowanie umowy leasingowej, jej administrowanie (fakturowanie, rozliczanie różnic kursowych, ustalanie zadłużenia kapitałowego zgodnie z nowelizacją Ustawy o rachunkowości, rozliczanie podatku drogowego) w powiązaniu ze źródłami finansowania, skończywszy na sprzedaży przedmiotu umowy leasingu. Obecnie spółka obsługuje 712 aktywnych umów leasingowych o łącznej wartości 613,4 mln. zł.

Dzięki współpracy modułu księgowego FIKS z modułem środków trwałych ESTRA będzie możliwe korzystanie z zawartych w nich informacji z poziomu umowy leasingowej.

W przyszłości w ING BSK Leasing jest planowana integracja pakietu SKID z systemem zarządzającym obiegiem dokumentów w technologii Lotus Notes.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.