100 000 piosenek za darmo

Wytwórnie muzyczne postanowiły zastosować nową formę walki z piractwem fonograficznym. By pokazać internautom, że jest inny sposób na zdobywanie muzyki niż nielegalne kopiowanie jej z serwisów P2P, wytwórnie wspólnie z firmą OD2 umożliwią darmowe pobieranie piosenek (do wyboru jest ponad 100 tys. utworów).

Wydarzenia
16 grudnia 2016 r.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku upłynął termin implementacji nowych dyrektyw UE regulujących unijny system zamówień publicznych. Przepisy te zostały...

Zarejestruj się
27 stycznia 2017 r.

Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy na temat problemów z prawami autorskimi we współczesnych  projektach IT oraz sposobach ich...

Zarejestruj się
Inicjatywa nosi nazwę "Digital Download Day". Darmowe pliki mogą dziś pobierać internauci mieszkający w Europie. Posłuży do tego system stworzony przez firmę OD2, należącą do znanego muzyka Petera Gabriela.

System stworzony przez OD2 wykorzystywany jest przez serwisy muzyczne, z których za odpowiednią opłatą można pobierać piosenki ponad 6 tys. artystów nagrywających dla 50 wytwórni. Za sprawą "Digital Download Day" internauci, którzy zarejestrują się do któregoś z współpracujących z OD2 serwisów, otrzymają do dyspozycji 100 "kredytów" (równowartość 5 £) gratis. W OD2 pobranie jednego utworu kosztuje 10 pensów, zaś jednorazowe odsłuchanie piosenki za pośrednictwem strumieniowej transmisji dźwięku - 1 pensa.

Więcej informacji o "Digital Download Day" znaleźć można na stronach internetowych firm partycypujących w projekcie: http://www.msn.co.uk , http://www.tiscali.co.uk oraz http://www.hmv.co.uk .

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.