W Wielkiej Brytanii rośnie liczba osób szukających towarów za pomocą smartfonów

W Wielkiej Brytanii 1/5 użytkowników internetu używa tylko i wyłącznie smartfonów do wyszukiwania towarów do nabycia. Jest to wzrost o 4% w stosunku do poprzedniego kwartału.

Wydarzenia
29-30 września 2016 r.

Konferencja E-commerce Standard to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i posiadająca najdłuższą historię konferencja poświęcona tematyce...

Zarejestruj się
Według opublikowanych badań 50% internautów w Wielkiej Brytanii wyszukuje towarów za pomocą komputerów stacjonarnych, 30% używa w tym celu zarówno komputera, jak i urządzenia przenośnego, a 20% - tylko urządzeń przenośnych, z czego większość to użytkownicy smartfonów. Tak prezentowała się statystyka za ostatni kwartał 2015 roku. W trzecim kwartale proporcje były nieco inne - z komputerów korzystało 54%, smartfonów 16%.

Kliknij, aby powiększyć

Jeśli chodzi o same zakupy online, to użytkownicy posiadający kilka urządzeń elektronicznych najczęściej używają tabletów do sfinalizowania transakcji - 42%. Jest to o 2% więcej niż zakupów przy użyciu komputerów stacjonarnych. Za pomocą smartfonów kupuje tylko 18%.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.