"E-mail w Biegu" wyniki badania poczty elektronicznej

Dostawca rozwiązań e-mail marketingowych i automatyzujących wysyłanie newsletterów przeprowadził badanie na grupie 960 osób z firm różnej wielkości. Internet Standard patronował badaniu.

Według badań najczęściej wykorzystywanym do czytania e-maili narzędziem jest laptop, którego wskazało 37,9 proc. respondentów. Niewiele mniej popularny jest smartfon, wskazywany przez 21 proc. badanych. Około 15 proc. czyta korespondencję elektroniczną z komputera stacjonarnego.

Spośród pytanych 24 proc. powiedziało, że do sprawdzania korespondencji używa zarówno urządzeń mobilnych jak i stacjonarnych.

Smartfon, jako coraz popularniejsze urządzenie, wykorzystywany jest do przeglądania stron internetowych (17,8 proc badanych) i do korzystania z aplikacji mobilnych (15 proc.). Spośród tych, którzy odbierają pocztę na urządzeniu mobilnym 63,3 proc. używa smartfona także do wysyłania korespondencji. Jednak jeśli e-mail źle się wyświetli na smartfonie lub tablecie, prawie 75 proc. deklaruje, że ponownie czyta wiadomość, tym razem na laptopie lub desktopie.

Pełną treść raportu można przeczytać na stronie GetResponse.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.