Raport Fanpage Trends za kwiecień 2012 dostępny

Publikowany co miesiąc raport omawia zmiany pośród polskich fanpage na Facebooku i wskazuje kierunek zmian, jakie następują. Największy wzrost odnotował fanpage Serca i Rozumu należący do Orange. Liderem pozostają demotywatory.pl

Wydarzenia
14 marca 2017

Media społecznościowe dynamicznie się rozwijają. Szczególnie najpopularniejsze portale jak Facebook, Instagram, Snapchat. Reguły, które...

Zarejestruj się
Raport przygotowuje zespół odpowiedzialny za Sotrender - narzędzie analityczne dostarczające dane przydatne podczas planowania marketingu na Facebooku .

Kwiecień nie przyniósł dramatycznych zmian. Największym fanpage polskiego internetu pozostają demotywatory.pl z 1,31 mln fanów. Zaraz za nim Serce i Rozum, które w kwietniu przekroczyły milion fanów i mają ich w tej chwili 1,028 mln. Są to jedyne strony, które mają więcej niż milion fanów w polskim internecie.

Biorąc pod uwagę dynamikę wzrostu trzecią stroną z milionem fanów w polskiej sieci zostanie kwejk.pl, który wzrósł w zeszłym miesiącu o 5 proc. i ma w tej chwili blisko 938,9 tys. fanów. Utrzymanie tego wzrostu w następnych dwóch miesiącach pozwoli stronie osiągnąć ponad milion fanów (5 proc. wyniosło dokładnie 45 943 osoby).

Imponujący wzrost osiągnął fanpage Serca i Rozumu, którym w kwietniu przybyło 40 proc. fanów (co daje 294,5 tys. nowych osób). Procentowo największy wzrost (+59 proc.) osiągnął przerwanareklamę.pl, który jest w tej chwili najpopularniejszą polską stroną wśród agencji interaktywnych.

Najwyższe wzrosty w liczbie fanów (poza Sercem i Rozumem) osiągnęły strony operatorów telekomunikacyjnych. Play wzrósł o 26 proc. (161,4 tys. fanów), Orange Polska o 25 proc. (135,4 tys. fanów), a Plus o 23 proc. (121,8 tys. fanów).

Pośród fanpage'y politycznych najpopularniejszy jest Wojciech Cejrowski, za nim Ruch Poparcia Palikota oraz Janusz Korwin-Mikke. Co ciekawe w zestawieniu cały czas znajduje się Rafał Dutkiewicz na prezydenta Wrocławia 2010, który stracił w tym miesiącu 1 proc.

Najpopularniejszym w kategorii TV, dystansującym konkurencję pod względem liczby fanów jest fanpage Tylko Muzyka z 460,4 tys. fanów. Drugie miejsce ma Przepis na życie TVN z dużo mniejszą liczbą 245,5 tys. fanów.

Raport można pobrać ze strony www.sotrender.com.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.