Allegro.pl przestało działać...

...od godziny 13:00 serwis ma awarie. Nie działa też serwis zakupów grupowych Citeam.pl.

Wydarzenia
30-31 marca 2017 r.

Już po raz dziesiąty stowarzyszenia ISSA Polska, ISACA Warsaw Chapter oraz magazyn Computerworld zapraszają na konferencję SEMAFOR - Forum...

Zarejestruj się
Nie wiadomo jaka jest przyczyna awarii. Na stronie Allegro na serwisie Facebook pojawił się taki komunikat: "Przepraszamy za awarię serwisu. Gdy tylko będziemy mieć bliższe informacje, niezwłocznie Wam je przekażemy".

Nie działała też czeska wersja Allegro - Aukro.cz. Co oznacza problem w centrum danych, bo łącza internetowe firma zapewne miała nadmiarowe, zapasowe.

Firmy sprzedające na allegro.pl zaczęły przez ten sam FunPage zapraszać do siebie za pośrednictwem Ceneo.pl. Tak zrobiła jedna z aptek internetowych.

Na stronie Allegro.pl pojawił się taki komunikat:

Obecnie trwa przerwa techniczna. Oferty sprzedaży, które powinny zakończyć się w tym czasie, zostaną przedłużone o 24 godziny. Celem planowanych modyfikacji jest zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa użytkowników.

Zamiast serwisu aukcyjnego pojawił się taki komunikat w kilku językach.Zamiast serwisu aukcyjnego pojawił się taki komunikat w kilku językach.

Bezpieczeństwa? Czyżby jakiś atak hakerów?

W oficjalnym komunikacie firma poinformowała, że "Po usterce kluczowego sprzętu w głównym data center Grupy Allegro uruchomiliśmy standardową procedurę, aby przełączyć serwis do zapasowego data center. Przełączenie trwało tak długo ze względu na integralność danych transakcyjnych. W związku z wątpliwościami, jakie pojawiały się w mediach, jednoznacznie podkreślamy: przyczyną awarii nie był żaden atak na platformę Allegro. Nie nastąpił wyciek danych ani z Allegro, ani z żadnego z serwisów Grupy."

Jak wygląda centrum danych Allegro.pl? Dlaczego znajduje się we Frankfurcie, a nie w Polsce? Przeczytaj w tekście w Computerworld "Aukcje od kuchni".

Jak wygląda informatyka w Grupie QXL? Przeczytaj w materiale Computerworld "Cel podstawowy: być stale online!"

Aktualizacja: 09 września 2011 10:01
Allegro.pl był niedostępny w czwartek między 12:42 a 19:02.
Aktualizacja: 08 września 2011 16:41
I znowu nie działa. Awaria dotyczy wszystkich dziesięciu serwisów aukcyjnych Grupy QXL.
Aktualizacja: 08 września 2011 14:49
W tej chwili serwis ruszył. Można się nawet zalogować na swoje konto na nim...
Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.