Google+ zdobył 10 milionów użytkowników w 16 dni - a ile czasu zajęło to konkurencji?

Google+ zdobywa popularność jak błyskawica - z pewnością można pozazdrościć tempa w jakim Googole pozyskuje użytkowników. Wystarczyło tylko 16 dni, by Google+ osiągnął 10 milionów internautów. A ile czasu zajęło to serwisom Facebook i Twitter?

Wydarzenia
14 marca 2017

Media społecznościowe dynamicznie się rozwijają. Szczególnie najpopularniejsze portale jak Facebook, Instagram, Snapchat. Reguły, które...

Zarejestruj się
Google Google Ile czasu zajęło ta sztuka zajęła konkurencji? By zdobyć 10 milionów użytkowników, Twitter potrzebował 780 dni, a Facebook 852.

Miażdżąca przewaga? To tylko pozory

Wygląda to na miażdżącą przewagę Google, ale.. tak nie jest. Google+ startował z zupełnie innego pułapu niż jego społecznościowa konkurencja. Facebook i Twitter to serwisy, które powstawały zupełnie od zera, nie wspierane przez żadną wielką firmę. Tymczasem Google+ to potężna marka i ogromny koncern, który ma miliony użytkowników na całym świecie (ostatnio Google pobiło rekord finansowy). I jedyne, co koncern z Mountain View musiał zrobić, by uzyskać te 10 milionów, to dodać do swoich usług mały plusik...

Google  grafikaGoogle grafika

Komentarz

Porównanie na charakter ciekawostki, a nie poważnego porównania popularności. Google+ jest zagrożeniem dla Facebooka i Twittera, ale nie ma aż tak miażdżącej przewagi, jakby się mogło wydawać z powyższych słupków.

Google+ często jest porównywane z Facebookiem (vide Google+ jak Facebook - parodia Social Network).

Źródło: Google

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.