Google doradza w sprawach finansowych

Internetowy potentat wkracza do sektora finansów osobistych. Stworzył właśnie narzędzie do porównywania różnych produktów finansowych o nazwie Google Advisor. Na razie jest ono dostępne dla mieszkańców USA i oferuje możliwości wyszukiwania interesujących nas ofert spośród pięciu typów produktów.

Wydarzenia
20 stycznia 2017

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
Google Advisor pozwala Amerykanom na sprawdzanie warunków kredytów hipotecznych, kart kredytowych, certyfikatów depozytowych, rachunków bieżących i oszczędnościowych. Narzędzie pozwala na ich wyszukiwanie wg ustalonych kryteriów oraz na ich porównywanie.

Na razie Google będzie otrzymywało prowizję tylko od kredytodawców hipotecznych, którzy znajdą klientów dzięki obecności w porównywarce ofert. Wyniki tych wyszukiwań są więc już sponsorowane. Z prezentacji pozostałych ofert Google na razie nie uzyskuje wpływów.

W marcu internetowy potentat zakupił za ponad 60 mln dol. porównywarkę cen produktów finansowych BeatThatQuote. Niewątpliwie Google skorzystało z doświadczeń tego serwisu i w oparciu o jego wzorce opracowało swoje nowe narzędzie

Serwis ma duże szanse na powodzenie, a co za tym idzie na dalszy rozwój. Możliwe więc, że wprowadzone zostaną nowe funkcje, a w nieco dalszej przyszłości rozszerzony zostanie także zasięg geograficzny usługi.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.