Skype interesuje Facebooka i Google

xray hand

Podobno internetowi potentaci interesują się przejęciem firmy oferującej możliwości czatu tekstowego, audio i wideo. Inne źródła podają, że mogą oni utworzyć z nią spółkę joint venture. Niedawno Skype odsunął swoje wejście na giełdę do drugiej połowy bieżącego roku.

Wydarzenia
14 marca 2017

Media społecznościowe dynamicznie się rozwijają. Szczególnie najpopularniejsze portale jak Facebook, Instagram, Snapchat. Reguły, które...

Zarejestruj się
Możliwe, że Skype utworzy spółkę joint venture z Facebookiem lub GoogleKliknij, aby powiększyćMożliwe, że Skype utworzy spółkę joint venture z Facebookiem lub Google

Polecamy:Zobacz też:

Skype w sierpniu 2010 roku złożył dokumenty niezbędne do ogłoszenia pierwszej ofert publicznej (IPO). Jednak w październiku firma zatrudniła nowego kierownika Tony'ego Batesa i odłożyła plany IPO na drugą połowę 2011 roku.

Serwis Reuters.com podaje, że dwa niezależne źródła poinformowały o możliwości połączenia się Facebooka lub Google ze Skypem. Możliwe jest też całkowite wykupienie tej firmy przez jednego z dwóch internetowych potentatów. Informacja nie jest oficjalna i żadna z zainteresowanych firm jej nie skomentowała.

Pierwsze źródło podaje, że Mark Zuckerberg dyskutuje z właścicielami Skype'a na temat jego zakupu za cenę od 3 do 4 mld dolarów. Drugi informator twierdzi, że zarówno Facebook, jak i Google kontaktują się ze Skypem w sprawie utworzenia spółki joint venture.

Różne źródła cytowane prze Reuters.com szacują potencjalne IPO Skype'a na około 1 mld dolarów. Firma najwyraźniej rozważa swoje możliwości. W grę wchodzi zmiana właściciela, założenie spółkę joint venture lub wejście na giełdę w drugiej połowie roku.

Pozyskanie Skype'a byłoby korzystne zarówno dla Facebooka, który nie posiada własnych możliwości czatu wideo, jak i dla Google, które łącząc się z konkurencją zwiększyłoby swoją pozycję na rynku oraz mogłoby wygenerować więcej miejsca dla swojej usługi Google Talk.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.