App Store na czele, Android Market goni

Cztery największe sklepy z aplikacjami dla "komórek" przyniosą w 2011 r. nawet 3,91 mld dolarów. To skok o ponad 65% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Na pozycji lidera umocni się App Store dla iOS, ale znacznie zyska też Android Market.

Wydarzenia
20 stycznia 2017

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
Firma badawcza IHS iSuppli przyjrzała się wynikom finansowym sklepów z mobilnymi aplikacjami. Cztery największe app store'y, należące do Apple, Google, Nokii i RIM, w 2010 r. przyniosły tym firmom 2,36 mld dolarów. Tylko dwa lata temu, w 2009 r. ich przychody wyniosły tylko 831 mln dol.

Twórcy raportu uważają, że sklepy z aplikacjami przyniosą w tym roku prawie 4 mld dolarów. Duży wpływ mają na to gry mobilne, takiej jak "Angry Birds ", które otwierają listy bestsellerów.

App Store i długo, długo nic...

Rok 2011 ma być rokiem App Store. Sklep z aplikacjami dla urządzeń mobilnych iPhone, iPod czy iPad przyniesie Apple o 69,2 proc. przychodów więcej niż w ubiegłym roku. Firma zarobi na oprogramowaniu 2,91 mld dolarów, zdobywając tym samym niemal trzy czwarte rynku mobilnych aplikacji.

Szybki wzrost czeka także sklep Google. Android Market wyprzedzi sklepy RIM i Nokii, a jego przychody wzrosną o 295,5 proc. (!) w porównaniu z 2010 r., osiągając ponad 400 mln dolarów.

Spodziewane przychody Nokia Ovi Store to 315 mln dolarów. BlackBerry App World (RIM) zarobi zaś 165 milionów. Coraz więcej aplikacji pojawia się także w sklepie Windows Marketplace, który może wstrząsnąć rynkiem w kolejnych latach.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.