Groupon (wreszcie) wchodzi na giełdę

Firma Groupon wreszcie zdecydowała się wejść na giełdę. Oferta publiczna będzie opiewać na kwotę pomiędzy 15 a 20 miliardami dolarów. Groupon zadebiutuje na parkiecie w trzecim kwartale tego roku.

Wydarzenia
20 stycznia 2017

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
O przygotowanie pierwszej oferty publicznej, Groupon poprosił banki Goldman Sachs oraz Morgan Stanley. Dzięki wejściu na giełdę, Groupon planuje uzyskać wzrost wartości firmy o miliard dolarów.

W ubiegłym roku Groupon odrzucił ofertę kupna firmy przez Google, która opiewała na kwotę 6 miliardów dolarów. Jak się okazało, była to rozsądna decyzja, gdyż obecnie analitycy oceniają, że firma jest warta nawet 20 miliardów dolarów.

Największy portal zakupów grupowych powstał w 2008 roku. Obecnie Groupon działa w 27 krajach i zatrudnia około 6 tysięcy osób.

Spekulacje dotyczące pojawienia się Groupona na giełdzie pojawiły się już w styczniu. Teraz wejście giganta zakupów grupowych na rynek giełdowy wydaje się przesądzone.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.