Bahrajński bloger zakatowany na śmierć

Zakariya Rashid Hassan al-Ashiri, jeden z czołowych opozycyjnych blogerów w Bahrajnie, został brutalnie zamordowany. Ciało Hassana znaleziono w areszcie. Opozycjonista został śmiertelnie pobity przez siły bezpieczeństwa Bahrajnu.

Zakariya Rashid Hassan al-Ashiri został zatrzymany 2 kwietnia. Prowadził on bloga, na którym mocno krytykował króla Bahrajnu - Hamada ibn Isa al-Chalifa oraz relacjonował przebieg demonstracji z miejscowości al-Dair. Al-Ashiri był jednym z ponad 400 bahrajńskich opozycjonistów aresztowanych w ostatnich tygodniach. Jego ciało znaleziono w minioną sobotę. Hassan zmarł wskutek licznych obrażeń zadanych podczas tortur.

To kolejna ofiara śmiertelna walk o demokratyzację Bahrajnu. Mniej więcej w tym samym czasie zamordowany został inny z opozycjonistów - Ali Issa Sakr. Uwolnienia więźniów domaga się organizacja Amnesty International, która namawia do wysłania specjalnego apelu w języku arabskim lub angielskim do władz Bahrajnu.

Protesty w Bahrajnie rozpoczęły się 14 lutego. Demonstrujący domagają się respektowania konstytucji oraz praw mniejszości szyickiej. Od początku starć, zginęło 30 osób, ponad 100 uważanych jest za zaginionych.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.