Facebook zarobił miliardy na reklamach

xray hand

Zeszły rok Facebook chciał zakończyć z dochodem rzędu 2 miliardów dolarów. Najnowsze statystyki pokazują, że portal był o włos od osiągnięcia tej sumy samymi wpływami z reklam.

Wydarzenia
14 marca 2017

Media społecznościowe dynamicznie się rozwijają. Szczególnie najpopularniejsze portale jak Facebook, Instagram, Snapchat. Reguły, które...

Zarejestruj się
Według danych przedstawionych przez eMarketer Facebook zarobił na wyświetlanych w 2010 roku reklamach 1,86 mld dolarów. Zważywszy, że wcześniejsze plany zakładały całkowity roczny dochód w wysokości 2 miliardów można śmiało stwierdzić, że portal przekroczył tę kwotę.

Zyski Facebooka z reklam zwiększają się w astronomicznym tempie. Z raportu serwisu Advertising Age wynika, że już w przyszłym roku portal zarobi na nich 4 miliardy dolarów. Już w tej chwili reklamy wyświetlane w portalu stanowiły 4,7% wszystkich reklam online z rynku amerykańskiego. Do roku 2012 ma to być już 8,8%.

Niestety Facebook nie komentuje swoich danych finansowych więc ciężko dokładnie oszacować ile łącznie mógł zarobić w zeszłym roku. Pewnym jest, że serwis społecznościowy zarabia dużo także na mikropłatnościach. Jak informuje Mashable, z każdego dolara wydanego w aplikacjach i grach (np. FarmVille) Facebook zatrzymuje 33 centy.

Mimo tych optymistycznych prognoz wielu komentatorów ciągle jest sceptycznie nastawiona do niedawnej wyceny portalu. Jest on ponoć wart 50 miliardów dolarów.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.