Prywatność na Facebooku - chyba żartujesz?

Mark Zuckerberg nie lubi prywatności w Sieci i nawet się z tym nie kryje. Wiele wskazuje na to, że nowa funkcja Facebooka znów zaskoczy użytkowników. Automatyczne tagowanie zdjęć ma być domyślnie włączone - na alarm biją już specjaliści ds. bezpieczeństwa w Internecie.

Wydarzenia
30-31 marca 2017 r.

Już po raz dziesiąty stowarzyszenia ISSA Polska, ISACA Warsaw Chapter oraz magazyn Computerworld zapraszają na konferencję SEMAFOR - Forum...

Zarejestruj się
Facebook poinformował, że jeszcze w tym roku automatyczne rozpoznawanie twarzy pojawi się w Stanach Zjednoczonych. Portal pomoże w identyfikacji osób na zdjęciach i zachęci znajomych do ich podpisywania.

Inaczej mówiąc, jeśli pojawiliśmy się na czyimś zdjęciu, już po chwili ktoś ze znajomych może nas opisać. Zidentyfikować w ten sposób będzie też można osoby, które nie mają konta na Facebooku i te, które nie chcą się ujawniać.

Nową funkcję częściowo będzie można zablokować. Graham Cluley z Sophos twierdzi jednak, że użytkownicy powinni mieć możliwość wyboru, z których funkcji na Facebooku chcą korzystać zanim zostaną uaktywnione.

Automatyczne tagowanie może nie zniechęci domorosłych celebrytów, ale z pewnością nie spodoba się tym, którzy chcieliby zachować na Facebooku choć cień prywatności.

Według badań Sophos, nawet 90 proc. użytkowników Facebooka wolałoby, gdyby wszystkie funkcje serwisu domyślnie były wyłączone. Po wejściu w życie automatycznego tagowania zdjęć procent ten może jeszcze wzrosnąć.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.