Porady techniczne dla seniorów od Google

xray hand

TeachParentsTech to nowa inicjatywa Google mająca pomóc seniorom w zrozumieniu jak działa nowoczesna technika. Serwis ma ruszyć już zaraz zdejmując obowiązek wyjaśniania wszystkiego ciążący obecnie na młodszym pokoleniu.

Wydarzenia
24 listopada 2016

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
Pytania rodziców "jak skopiować zdjęcie" lub "co to jest kursor i gdzie go znaleźć" coraz częściej stają się codziennością. Przekonali się o tym sami pracownicy Google, którzy "żalą się", że stali się domowym wsparciem technicznym. Seniorzy często nie nadążają za postępem technologicznym skazując swoje dzieci na ciągłe wyjaśnianie wszystkiego co jest związane z nowoczesną technologią.

Na pomoc uciśnionym przyszło Google. Firma postanowiła stworzyć serwis internetowy TeachParentsTech, który ma w bardzo przystępny sposób odpowiedzieć nawet na najprostsze i najbardziej oczywiste pytania, które mogą sprawić problem starszemu pokoleniu.

Seniorzy będą się mogli z niego dowiedzieć m.in. jak kopiować i wklejać, dołączać pliki do wiadomości e-mail czy szukać w Internecie. Niestety, przynajmniej na razie, pomoc będzie dostępna jedynie w języku angielskim. Może warto więc nauczyć rodziców jak korzystać z Tłumacza Google.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.