Google eBooks - startuje cyfrowa księgarnia

xray hand

Zgodnie z przewidywaniami, Google uruchomił swoją wirtualną księgarnię. Otrzymała ona - wbrew wcześniejszym zapowiedziom - nazwę Google eBooks. Czytelnicy mogą dzięki niej zapoznać się między innymi z trzema milionami darmowych tytułów.

Bez wielkich imprez, ogłoszeń i światła reflektorów padającego na Google, firma uruchomiła swoją wirtualną księgarnię, o której plotkowano w zeszłym tygodniu. Google eBooks, znany wcześniej jako Google Editions - zadebiutowało w Stanach Zjednoczonych. Niestety, póki co usługą nacieszą się wyłącznie Amerykanie. W Europie być może zostanie ona uruchomiona w pierwszym kwartale przyszłego roku.

W przeciwieństwie do konkurencji, Google eBooks ma dość surowy, ale zarazem czytelny wygląd. Nabywane książki, tak jak przewidywano, przetrzymywane są w chmurze. Ich właściciel w dowolnej chwili może uzyskać do nich dostęp za pomocą smartfonów pracujących pod kontrolą Androida oraz urządzeń takich jak iPhone czy iPad. Można je oczywiście czytać także w przeglądarce internetowej na komputerze lub na czytniku ebooków takim jak Nook czy Sony Reader. Oprócz zwykłej oferty, w której znalazło się dużo płatnych tytułów (między innymi bestsellery New York Times), Google oferuje swym klientom dostęp do trzech milionów książek nie chronionych prawami autorskimi (public domain).

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.