Google szykuje wirtualną księgarnię

Dziennikarze Wall Street Journal donoszą, że jeszcze w tym roku wystartować ma Google Editions. Będzie to wirtualna księgarnia, która ma wstrząsnąć tą częścią rynku.

Wydarzenia
20 stycznia 2017

Kampania Adwords stała się nieodzownym elementem strategii marketingowej większości firm. W Google po prostu trzeba być. Jak zrobić to...

Zarejestruj się
Informacje te nie są jeszcze oficjalne, ale Wall Street Journal donosi, że Google Editions zostanie otwarte jeszcze w tym roku w USA. Czytelnicy z pozostałych części świata mają mieć możliwość odwiedzenia wirtualnej księgarni w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jakie niespodzianki szykuje dla nich Google?

Przede wszystkim mówi się o tym, że użytkownicy Editions otrzymają jedno konto, na którym przechowywane będą zakupione przez nich tytuły. Dostęp do nich ma być ułatwiony dzięki mechanizmowi pozwalającemu przeglądać je z dowolnego urządzenia posiadającego przeglądarkę internetową. Oznacza to, że wybraną książkę możemy zacząć czytać na domowym komputerze stacjonarnym, a skończyć ją na smartfonie w pociągu lub autobusie.

Niestety nie wiadomo jak bogata będzie oferta Google Editions ani ile będą kosztowały udostępniane w nim książki. Amerykańska firma nie skomentowała informacji opublikowanych przez Wall Street Journal.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.